PSE HESHTIN TË GJITHË PËR SHEFQET KASTRATIN?

Tirana po mbytet nga betoni i oligarkëve dhe kriminelëve të organizuar. S’po mbetet hapësirë, lulishte, trotuar e park pa iu grabitur qytetarëve. Shembulli i fundit janë kullat që po ndërton Shefqet Kastrati në hapësirën që dikur i përkiste Parkut të Liqenit Artificial. Si në çdo maskarallëk tjetër, edhe kësaj here janë të përfshira të dyja partitë zullumqare të kohës sonë. Trualli nën këto kulla është privatizuar në qeverisjen e PD së Sali Berishës, kurse leja e ndërtimit është dhënë nga Erion Veliaj, nën hyqmin e qeverisë “socialiste” të Edi Ramës.

Zullumqarët e kanë vendin në burg. Shqipëria ka nevojë për një lëvizje politike të re e të fuqishme

Skip to content